Genç Gönüllüler Topluluğu

GENÇ GÖNÜLLÜLER TOPLULUĞU

2012-2013 YILI FAALİYET RAPORU HAZIRLADI


Kilis 7 Aralık Üniversitesi Genç Gönüllüler Topluluğu, 2012-2013 yılı faaliyet raporunu hazırladı.
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Genç Gönüllüler Topluluğu 11 Ekim 2012 yılında kurulan topluluk yeni bir topluluk olmasına rağmen çok sayıda etkinlik ve faaliyet düzenledi. Genç Gönüllüler Topluluğu, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında birçok etkinlik ve faaliyet düzenlemesi sebebiyle bir yıllık faaliyet raporu hazırladı.
Kurulan topluluğun amacı, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle üniversiteli öğrencilerin moral ve kişilik gelişmesini desteklemek, öğrenciler arasında toplum bilincinin oluşmasına ve boş vakitlerin değerlendirilmelerine katkı sağlamak, öğrencilerin akademik gelişmelerine katkıda bulunmak, yapılacak olan sosyal-kültürel etkinliklerle gelişim ve değişimi toplumuza taşıyarak örnek bir gençlik profili ortaya çıkarmaktır.
Genç Gönüllüler topluluğu; Tarih, Eğitim, Edebiyat, Yardımlaşma, Dostluk, Çevre ve Spor alanlarında faaliyet gösteriyor. Faaliyetler arasında;
SOSYAL SORUMLULUK FAALİYETLERİMİZ
Genç Gönüllüler Topluluğu öğrencileri olarak Çanakkale Zaferi’nin 92. Yıldönümünde tüm şehitlerin aziz anısına “Kan Bağışı Kampanyası” düzenledik.Kilis Kızılay Kan Merkezi ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi Genç Gönüllüler Topluluğu iş birliği yaparak, Çanakkale’de yatmakta olan aziz şehitlerimizin ruhları anısına üniversitemizde çok sayıda katılımın olduğu kan bağışı kampanyası düzenledik.
Ayrıca bu sosyal sorumluluk sahibi gençler bir araya gelerek Kilis’te bulunan yaşlıları da unutmamış ve haftalık olarak onları ziyaret etmenin onlarla muhabbet, hasbihâl etmenin mutluluğunu yaşamışlardır.
SURİYELİ MİSAFİR AİLELERİ ZİYARETLERİMİZ
Genç Gönüllüler Topluluğu kurulduğu ilk günden beri toplumun ve insanların yararına olan her türlü faaliyetlerde bulunmaktadır. Suriye’deki iç karışıklıklardan dolayı ülkemize sığınan Suriyeli misafir ailelere haftalık ziyaretler düzenlemiş ve onlara maddi ve manevi yardımlarda bulunmuşlardır.
FARKINDALIK OLUŞTURMA VE BİLİNÇLENDİRME FAALİYETLERİMİZ
Ülkemizdeki ekmek israfına dikkat çekmek ve öğrenci arkadaşlarımızı bilinçlendirmek, bir farkındalık oluşturmak amacıyla ekmek israfıyla ilgili afişlerimizi;Üniversite Yemekhanesine, KYK Yurtlarının Yemekhanelerine, Özel Yurtların Yemekhanelerine asarak öğrenci arkadaşlarımız ekmek israfı konusunda bilgilendirdik.
ANMA, ANLAMA VE KUTLAMA FAALİYETLERİMİZ
Genç Gönüllüler Öğrenci Topluluğu öğrencileri olarak “Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve Anlama” adlı belgesel gösterimi, şiir dinletisi ve söyleşi gerçekleştirdik.Konferansa konuşmacı olarak katılan Nihat Ferah beyefendinin M.Akif Ersoy’la ilgili söylediği şu sözler geceye damgasını vurdu.“ Allah’ın Peygamberleri ve kitapları olduğu gibi, şairleri ve şiirleri de vardır. Allah’ın Şairi, Mehmet Âkit ERSOY, Allah’ın şiiri de “ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE” adlı şiirdir.”
Ayrıca Kutlu Doğum Etkinlikleri vesilesiyle bayan öğrenci arkadaşlarımız tarafından bayanlara özel hazırlanan Kutlu Doğum Programı Öğretmenevi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Kutlu Doğum Programına özel hazırlanan sinevizyon gösterisi ve ardından bayan öğrencilerinin okuduğu şiir, ilahi ve ezgiler, ayrıca Kutlu Doğum Programına özel hazırlanan tiyatro gösterisi izleyicileri duygulandırdı.
ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİLERİMİZ
Genç Gönüllüler Topluluğu olarak kurulduğumuz günden beri üniversitemiz Cep Sinemalarında ücretsiz olarak öğrenci arkadaşlarımıza altı adet film gösterinde bulunduk. Kilis ilinde Sinema Salonu olmaması sebebiyle üniversitemiz Cep Sinema salonlarında öğrenci arkadaşlarımızın istekleri doğrultusunda izletilen filmlerden öğrenci arkadaşlarımız memnun kaldı ve filmlere katılımlar yüksek seviyedeydi.
SÖYLEŞİ, KONFERANS, PANEL FAALİYETLERİMİZ
Genç Gönüllüler Topluluğu’nun organize ettiği Gönüllülük ve İnsanı Yardım paneli düzenlendi.Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen panele AID (Uluslararası Doktorlar Birliği) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Elevli, Başkan Yardımcısı Dr. Şükran Erdem, Genel Sekreter Ecz. Vedat Çolakoğlu, Dr. Necmi Eşiyok, Dr. Havva Asoğlu katıldı.
MARDİN VE ŞANLI URFAYA GÖNÜL KÖPRÜSÜ
Genç Gönüllüler Topluluğu öğrencileri tarafından Mardin ve Ş.Urfaya kültürel gezi düzenlendik.Geziye katılanlar Genç Gönüllüler Topluluğu öğrencileri,Mardin ve Şanlıurfa illerimizin mevcut tarihi yapı, doğal zenginlik, farklı kültürlerin bir arada saygı ve hoşgörüyle yaşamasından çok etkilendiklerini belirttiler.
İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞMALAR
Genç Gönüllüler Topluluğu öğrencilerinin organize ettiği Vali Güner Özmen İlköğretim Okulu başarılı 8.sınıf öğrencileri, gelecek ile ilgili planlarını netleştirmelerini sağlamak ve onlara yol göstermek amacıyla üniversiteyi ziyaret ettiler.Genç Gönüllüler Topluluğu tarafından misafir öğrencilere, Kütüphane, Sosyal ve Kültürel Merkez, Fakülteler ve Cep Sinema gezdirilerek sonrasında film gösterisi, yemek ikramı ve hediye takdimi yapıldı.
SPORTİF FAALİYETLERİMİZ
Genç Gönüllüler Topluluğu olarak sporun bir toplumsal bir araç olması hasebiyle, sağlıklı ve zinde bir gençlik oluşturma amacıyla sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenliyoruz. Ayrıca üniversitemiz halı sahasında haftalık olarak genç arkadaşlarımızla bir araya gelip futbol müsabakaları düzenliyoruz.

  2012-2013 yılı içerisinde başarılı faaliyet ve etkinliklere imza atan Genç Gönüllüler Topluluğu öğrencileri, gelecek yıl içinde önemli çalışmalar, planlar, projeler yapmakta ve Hakk’ın ve halkın beklediği bir genç profili için gayret etmeye çalışmaktadırlar.

Faaliyet Raporunu PDF olarak indirmek için tıklayınız
Faaliyet Raporu Haberi için tıklayınız
Faaliyet Raporu Videosu için tıklayınız